Preskoči na vsebino


Duhovniki, ki so službovali v župniji Fara pri Kočevju

V spodnji preglednici so prikazani duhovniki, ki so službovali v župniji Fara pri Kočevju.

 

Priimek:

Ime:

Pride v župnijo:

Odide z župnije:

Kajclin

(Henzlin)

1383

1383

 

Gašpar

1480

1480

Grumel

Ivan

1480

1480

Jurjev

Mihael

1484

1494

Wurtler

Jakob

1526

1527

Weixler

Janez

1560

1563

Hudikovec

Matija

1567

1567

Štefanič

Anton

1592

1610

Faber (Kovač)

Janez

1598

1601

Spanić

Ivan

1601

1601

Faber (Kovač)

Matija

1610

 

Barbo

Sigmund

1635

 

Miklavčič Miculanich)

Jurij

1638

1678

Schönleben dr.

Janez Ludvik

1667

 

Wolf, Lovro

Dominik

1674

1676

Kuzolt (Cusolič)

Janez

1676

1676

Mulavec (Mulič)

Gregor

1676

1677

Zalesnig

Janez

1677

1677

Boštjančič (Bastijančič)

Martin

1678

1687

Herner

Janez

1678

1679

Helamat

Janez

1679

1681

Abramsberg

Janez

1680

1682

Egger

Jernej

1687

1687

Rettel (Rotl)

Janez Jakob

1687

1719

Knežić

Gregor

1703

1731

Cholnar

Matej

1707

1707

Klapše

Pavel Franc

1728

1732

Medvedek(-dič)

Jurij

1731

1737

Perič (Parez, -ic)

Valentin

1731

1734

Marinč (Marinčič)

Pavel

1732

1788

Tavčar

Mihael

1734

1735

Stresnič

Nikolaj

1737

1739

Kajfež

Matija

1740

 

Kajfež

Jakob

1740

1745

Juraj

Matevž

1740

1740

Loykg

Jožef Fran

1740

1740

Reutz (Revec, Renz)

Lovrenc Tobija

1740

1745

Krusiers

Anton

1745

1745

Abramsberg, pl.

Janez=Ivan (Anton)

1746

1758

Michich

Jakob

1754

1754

Zdravič

Matija

1757

1765

Stipančič

Štefan

1758

1758

Bengalija, pl.

Nikolaj Andrej

1759

1768

Obranovič (Abramović)

Jožef

1759

1772

Križmanič Pavel

Janez

1760

1766

Gesse

Peter

1761

1762

Zelan

Janez

1762

1763

Albanes (umrl pri Fari)

Tomaž

1763

26.8.1763

Ivančič

Jurij

1765

1767

Obranovič

Jurij

1765

1787

Radotič

Fabijan

1765

1770

Rozman (Rosman)

Janez

1768

1770

Sporer

Disma

1768

1771

Štaudohar

Mihael

1768

1769

Jurkovič

Matija

1768

1769

Sporer

Andrej

1769

1771

Zdravič

Martin

1770

1793

Štajdohar

Janez

1770

1773

Rački

Lovrenc

1771

1817

Gregorich

Matevz

1772

1783

Rački (Ratschky)

Simon

1774

1774

Burzar

Martin (Matija?)

1774

1788

Gregorič

Andre

1774

1774

Grasich

Boštjan

1775

1795

Gaslavich

Matija

1776

1776

Pleše

Nikolaj

1776

1779

Jakljevič

Matija

1776

1776

Shaffor (Šafar)

Martin

1778

1779

Pauletich

Anton

1779

1782

Marinč

Gregor

1781

1785

Malnarič (Malinov)

Matija

1781

1783

Mollinarich

Matija

1783

1783

Biondor

Gregor

1786

1789

Kuchinich

 

1786

1786

Bellan

Juraj

1787

1792

Baracz

Ivan

1793

1793

Kauzlarič

Anton

1796

1803

Stiene (Stina)

Matej (Mathäus)

1797

20. 5. 1801

Zubranich

Matija

1800

1801

Marechich

Jurij (Grgur)

1803

1806

Nisler

Anton

1804

1805

Grdonič

Franc

1808

1808

Sucich

Gregor

1809

1809

Pachich

Janez

1812

1812

Czak

Nikolaj

1816

1816

Stimatz (Štimac)

Jože

1816

1821

Juraj

Matej

1817

1830

Kattinisch

Matevž

1819

1820

Stefan

Jernej

1820

1826

Marich

Andrea

1820

1820

Puškarič

Fran

1822

1829

Jellišič

Štefan

1823

1846

Michich

Jakob

1823

1823

Puškarič

Leopold

1824

1825

Štefok

Bart(olome)

1824

1825

Feoskovič

Vit

1826

1826

Wolf

Blaž

1827

1830

Filinič

Janez

1828

1828

Jerina

Primož

1829

1831

Dorsich

Janez

1830

1830

Jarnevič

Peter

1830

1839

Klarič

Anton

1831

1856

Barl (Varl)

Jožef

1831

1833

Šegulja

Matevž

1832

1832

Pšenta

Martin

1833

1834

Marešič

Jožef

1834

1838

Celligoi

Anton

1834

1856

Brozovich

Ambrož

1837

1837

Pfeifer

Janez Krst

1838

1840

Jerin

Ignacij

1839

1867

Markovčič

Matevž

1840

1840

Soicy

Mihael

1840

1848

Kobe

Jurij

1840

1841

Marinkovich

Jožef

1840

1845

Uršič Frančišek

Ksavier

1841

1842

Drachsler (Draksler)

Francisco

1841

1841

Bevk

Jožef

1842

1844

Črne

Anton Pado

1844

1845

Zorer Frančišek

Ksavier

1845

1846

Peterlin

Štefan

1846

1847

Zaleznikar

Janez Nepo

1847

1849

Klemenc Frančiš

Ksavier

1849

1850

Humar

Jurij

1850

1850

Arko

Andrej

1850

1851

Grivez (Griec)

Frančišek S.

1851

1853

Strah

Iannarij

1853

1855

Duduar

Janez Nepomuk

1855

1857

Zupan

Mihael

1857

1860

Fuldi

Niko

1860

1872

Gregorič

Ignacij

1860

1861

Mols

Gustav

1861

1861

Pleše

Natalio

1861

1861

Pole

Blaž

1862

1864

Domicelj (Dimicelli)

Anton Padovanski

1862

1863

Belar

Jožef

1863

1864

Justin

Blaž

1864

1869

Grunhut

Matija

1867

1867

Lovšin

Simon

1867

1892

Šverljuga

Andrej

1868

1879

Štupar

Janez Nepomuk

1869

1871

Prajič

Janez Krstnik

1871

1873

Mavrin

Jože

1872

1872

Prosič

Janez

1874

1874

Tomašič

Janez

1874

1874

Klobučar

Janez

1875

1908

Jodlička

Juraj

1876

1889

Borštner

Jožef

1877

1878

Bajec

Jakob St.

1878

1880

Poles

Anton

1879

1879

Sokolič

Vinko

1880

1880

Štrumbelj

Martin(Dav

1880

1882

Jakšič

Anton

1884

1886

Bolta

Janez Krst

1884

 

Kramarič

Jožef

1886

1887

Cvetko

Matija

1887

1893

Kos

Jožef

1887

1888

Nemanjič

Ivan Kasti

1888

1890

Žnidaršič

Anton Padovanski

1890

1893

Žnidaršič

Anton pušč

1892

1893

Kerin

Martin

1892

1892

Gerlen, Gerzin

Matija

1893

1902

Jaklič

Karol Bonaventura

1893

1896

Margan

Vinko

1896

1896

Gliebe

Jožef

1896

1898

Nagode

Jožef

1898

1898

Zore

Anton pušč

1899

1902

Čuk

Karol

1902

1903

Češarek

Anton

1902

1926

Rigoni

Anton

1903

1903

Kolbzen

Leopold

1903

1905

Mikulčič

Bolto

1906

1906

Kragelj Viktor

Kajetan

1908

1910

Starčevič

Petar

1908

1908

Ožegovič

Pavao

1912

1912

Polič

Blaž

1918

1928

Semič

Janez Evan

1919

1921

Ambrožič

Frančišek Pad

1921

1924

Stiglič

Roman

1921

1921

Dimnik

Martin

1926

1927

Stare

Andrej

1927

1948

Pogorelec

Anton

1941

1943

Pogorelec

Anton

1948

1986

Potrebuješ

Ivan

1986

2008

Pažur

Andrej

2008

 

 

Vir: Stanislav Južnič, knjiga Prvih 650 let župnije Fara




Print Friendly and PDF