Krkovo - podružnična cerkev sv. Lenarta

V strmino nad staro cesto se je sredi enako imenovanega zaselka zasidrala enostavna cerkvica. Ladja, krita s pločevinasto dvokapnico, obrezan prezbiterij in zvončnica z dvema linama nad vhodom je skoraj vse, kar kaže zunanjost. Bližina pokaže skromno valovanje grobo grajene stene in plastenje belih ometov, ki so okrašeni z opečno rdečimi krožnimi rožami in ostanki šivanih robov. V južni steni sta dve okni.

Znotraj je ladja ravno stropana. Rahlo dvignjen prezbiterij je obokan z grobimi, zaobljenimi sosvodnicami. Na vsaki strani ima po eno manjše okno.

Na oltarni menzi v prezbiteriju stoji oltar z dvema stebroma. V okviru med stebroma je grobo rezljan kip sv. Lenarta.

Ob njem stojita leseni sohi sv. Jožefa in sv. Frančiška Ksaverja. Oltar je iz leta 1850.